• head_banner_01
  • head_banner_01

Sârmă de tantal HSG pentru temperaturi înalte, cu puritate 99,95%, preț pe kg

Scurtă descriere:

Nume produs: Sârmă de tantal

Puritate: 99,95% min

Grad: Ta1, Ta2, TaNb3, TaNb20, Ta-10W, Ta-2.5W, R05200, R05400, R05255, R05252, R05240

Standard: ASTM B708, GB/T 3629


Detalii produs

Etichete de produs

Parametrii produsului

Numele produsului Sârmă de tantal
Puritate 99,95% min.
Grad Ta1, Ta2, TaNb3, TaNb20, Ta-10W, Ta-2.5W, R05200, R05400, R05255, R05252, R05240
Standard ASTM B708, GB/T 3629
Dimensiune Articol Grosime (mm) Lățime (mm) Lungime (mm)
Folie 0,01-0,09 30-150 >200
Foaie 0,1-0,5 30-609.6 30-1000
Placă 0,5-10 20-1000 50-2000
Sârmă Diametru: 0,05~ 3,0 mm * Lungime
Stare

♦ Laminat la cald/Laminat la cald/Laminat la rece

♦ Forjate

♦ Curățare alcalină

♦ Lustruire electrolitică

♦ Prelucrare mecanică

♦ Măcinare

♦ Recoacere pentru detensionare

Caracteristică

1. Ductilitate bună, prelucrabilitate bună
2. Plasticitate bună
3. Metal cu punct de topire ridicat 3017Dc
4. Rezistență excelentă la coroziune
5. Punct de topire ridicat, punct de fierbere ridicat
6. Coeficienți de dilatare termică foarte mici
7. Capacitate bună de absorbție și eliberare a hidrogenului

Aplicație

1. Instrument electronic
2. Industrie Industria siderurgică
3. Industria chimică
4. Industria energiei atomice
5. Aviația aerospațială
6. Carbură cimentată
7. Tratament medical

Diametru și toleranță

Diametru/mm

φ0,20~φ0,25

φ0,25~φ0,30

φ0.30~φ1.0

Toleranță/mm

±0,006

±0,007

±0,008

Proprietăți mecanice

Stat

Rezistență la tracțiune (Mpa)

Rată de extindere (%)

Ușor

300~750

1~30

Semihard

750~1250

1~6

Greu

>1250

1~5

Compoziție chimică

Grad

Compoziție chimică (%)

  C N O H Fe Si Ni Ti Mo W Nb Ta
Ta1 0,01 0,005 0,015 0,0015 0,005 0,005 0,002 0,002 0,01 0,01 0,05 alb
Ta2 0,02 0,025 0,03 0,005 0,03 0,02 0,005 0,005 0,03 0,04 0,1 alb
TaNb3 0,02 0,025 0,03 0,005 0,03 0,03 0,005 0,005 0,03 0,04 1,5~3,5 alb
TaNb20 0,02 0,025 0,03 0,005 0,03 0,03 0,005 0,005 0,02 0,04 17~23 alb
TaNb40 0,01 0,01 0,02 0,0015 0,01 0,005 0,01 0,01 0,02 0,05 35~42 alb
TaW2.5 0,01 0,01 0,015 0,0015 0,01 0,005 0,01 0,01 0,02 2,0~3,5 0,5 alb
TaW7.5 0,01 0,01 0,015 0,0015 0,01 0,005 0,01 0,01 0,02 6,5~8,5 0,5 alb
TaW10 0,01 0,01 0,015 0,0015 0,01 0,005 0,01 0,01 0,02 9.0~11 0,1 alb

Aplicație

1. Sârma de tantal este cea mai utilizată în industria electronică și este utilizată în principal pentru anodurile condensatoarelor electrolitice cu tantal. Condensatoarele cu tantal sunt cele mai bune condensatoare, iar aproximativ 65% din tantalul din lume este utilizat în acest domeniu.

2. Sârma de tantal poate fi utilizată pentru compensarea țesutului muscular și pentru suturarea nervilor și tendoanelor.

3. Sârma de tantal poate fi utilizată pentru încălzirea pieselor unui cuptor cu vid la temperatură înaltă.

4. Sârma de tantal cu o rezistență ridicată la oxidare și o fragilitate ridicată poate fi utilizată și pentru fabricarea condensatoarelor cu folie de tantal. Poate funcționa în dicromat de potasiu la temperaturi ridicate (100 ℃) și la tensiuni de aprindere extrem de mari (350V).

5. În plus, sârma de tantal poate fi utilizată și ca sursă de emisie de electroni în catod în vid, pulverizare cu ioni și materiale de acoperire prin pulverizare.


  • Anterior:
  • Următorul:

  • Scrie mesajul tău aici și trimite-l nouă

    Produse similare

    • Bară rotundă din niobiu pur, ASTM B392 r04200 Tip 1 Nb1 99,95%, preț

      Tijă de niobiu 99,95% ASTM B392 r04200 Tip 1 Nb1...

      Parametrii produsului Nume produs ASTM B392 B393 Tijă de niobiu de înaltă puritate Bară de niobiu cu cel mai bun preț Puritate Nb ≥99,95% Calitate R04200, R04210, R04251, R04261, Nb1, Nb2 Standard ASTM B392 Dimensiune Dimensiune personalizată Punct de topire 2468 grade Celsius Punct de fierbere 4742 grade Celsius Avantaj ♦ Densitate scăzută și rezistență specifică ridicată ♦ Rezistență excelentă la coroziune ♦ Rezistență bună la efectul căldurii ♦ Nemagnetic și netoxic...

    • Cel mai bun preț de vânzare fierbinte, cu o puritate minimă de 99,95%, creuzet/oală de molibden pentru topire

      Cel mai bun preț de vânzare fierbinte 99,95% puritate minimă a molibdenului...

      Parametrii produsului Denumire articol Vânzare excelentă Cel mai bun preț Puritate minimă 99,95% creuzet/oală de molibden pentru topire Puritate 99,97% Mo Temperatura de lucru 1300-1400 grade Celsius: Mo1 2000 grade Celsius: TZM 1700-1900 grade Celsius: MLa Timp de livrare 10-15 zile Alte materiale TZM, MHC, MO-W, MO-RE, MO-LA,Mo1 Dimensiuni și cubaj Conform nevoilor sau desenelor dvs. Finisaj suprafață strunjire, șlefuire Densitate 1. Sinterizarea creuzetului de molibden Densitate: ...

    • Lingou de tantal lustruit, bloc de tantal, țintă de tantal pur

      Bloc de tantal lustruit, tantal țintă pură...

      Parametrii produsului Denumire produs Lingou de tantal pur R05200, densitate mare, rezistență mare 99,95% ta1 Puritate min. 99,95% Calitate R05200, R05400, R05252, RO5255, R05240 Standard ASTM B708, GB/T 3629 Dimensiune Articol; Grosime (mm); Lățime (mm); Lungime (mm) Folie; 0,01-0,09; 30-150; >200 Foaie; 0,1-0,5; 30-609,6; 30-1000 placă; 0,5-10; 50-1000; 50-2000 Stare 1. Laminat la cald/Laminat la rece; 2. Curățare alcalină; 3. Curățare electrolitică...

    • Pulbere de rodiu negru pur, puritate 99,99%, din metal prețios HSG

      HSG Metal Prețios 99,99% Puritate Neagră Rho Pur...

      Parametrii produsului Index tehnic principal Denumire produs Pulbere de rodiu Nr. CAS 7440-16-6 Sinonime Rodiu; RODIU NEGRU; ESCAT 3401; Rh-945; RODIU METAL; Structură moleculară Rh Masă moleculară 102.90600 EINECS 231-125-0 Conținut de rodiu 99.95% Depozitare Depozitul este la temperatură joasă, ventilat și uscat, anti-flacără deschisă, antistatic Solubilitate în apă insolubilă Ambalare Ambalat conform cerințelor clienților Aspect Negru...

    • Țintă de pulverizare cu molibden 3N5, de înaltă puritate, cu formă rotundă, 99,95% Mo, pentru acoperirea și decorarea sticlei

      Material rotund de înaltă puritate, 99,95% Mo, 3N5 ...

      Parametrii produsului Denumire marcă HSG Metal Număr model Țintă HSG-molibden Grad MO1 Punct de topire (℃) 2617 Prelucrare Sinterizare/Forjare Formă Piese cu formă specială Material Molibden pur Compoziție chimică Mo:> =99,95% Certificat ISO9001:2015 Standard ASTM B386 Suprafață Lucioasă și șlefuită Densitate a suprafeței 10,28 g/cm3 Culoare Luciu metalic Puritate Mo:> =99,95% Aplicație Folie de acoperire PVD în industria sticlei, ion pl...

    • Bare rotunde personalizate din tungsten pur Wolfram de înaltă puritate 99,95%, tijă de tungsten

      Wolfram tungsten pur personalizat de înaltă puritate 99,95%...

      Parametrii produsului Material tungsten Culoare sinterizată, sablare sau lustruire Puritate 99,95% tungsten Calitate W1, W2, WAL, WLa, WNiFe Caracteristici produs Punct de topire ridicat, densitate mare, rezistență la oxidare la temperaturi ridicate, durată lungă de viață, rezistență la coroziune. Proprietăți duritate și rezistență ridicate, rezistență excelentă la coroziune Densitate 19,3/cm3 Dimensiune Personalizat Standard ASTM B760 Punct de topire 3410℃ Design și dimensiune OE...